Web aplikace pro GIOM 3000 AE

Již před časem sem si všimnul celkem velkého počtu přístupů na web s daty z meteostanice GIOM 3000 AE s tím, že se lidé shánějí po aplikaci pro tuto skvělou záležitost, ale ani výrobce, ani jiný subjekt či fyzická osoba nic takového na netu nepublikoval.

Já již delší čas mám vyvinutou aplikaci pro své potřeby a to hlavně datové pozadí, tedy zpracování  a uložení dat. Teď však mám impulz dodělat i vizuální stránku aplikace, tak aby byla použitelná pro ostatní a přemýšlím i o tom, že bych tuto aplikaci u sebe na serveru hostoval pro ostatní, kteří by jen odesílali data a výstupy by se generovali automaticky.

 

Později tento článek samozřejmě doplním o další data atd.

Budu velmi rád, když se v komentářích pod článkem vyjádříte k tomuto nápadu, tedy například jaké funkce byste rádi a tak dále … 😉

 

Základní balení meteostanice Giom3000AE.

Aktualizace 02.07.2012:

Na adrese meteostanice na Maliňáku již běží nejnovější verze mého klonu aplikace TMEP, rozšířená o funkcionalitu pro GIOM 3000AE.

Pokud nemáte doma nějaké schopné zařízení, jenž by Vám data z GIOM3K četlo a posílalo na web server, tak je nutné přesměrovat nějaký ten port či zařízení dát pevnou veřejnou adresu. V každém případě je nutné GIOM3K správně nastavit, například jak je zobrazeno níže. Především je nutné silné heslo, vymyšlený HTTP(a TELNET) port (ideálně 15000+) a status.xml vyhodit z autentifikace (lze jít i přes autentifikaci, ale to tento návod neřeší). Vše je v obrázku označeno.

 

Nastavení GIOMu 3000AE

Následně je nutné na MySQL server importovat *.sql soubor z přiloženého souboru a nahrát(+upravit) skript na server. Poslední nutný krok je nastavení CRONu na Vašem web serveru, aby co xy minut (dle toho co si zvolíte; kvůli čidlům rychlosti a nárazu větru není vhodný menší interval než 5 minut) spoustěl skript co provede stažení, zpracování a uložení dat. Přiložený soubor neobsahuje rozšíření TMEPu – to dodám s grafy později – ať se máte na co těšit …

Celé je to dosti jednoduché s některými neošetřenými stavy, ale proto je to také JEN pro inspiraci, nicméně v podobné konfiguraci mi to již delší dobu běží. Za případně škody neručím a za přípomínky, komentáře a odkazy na autora tohoto řešení budu jen rád ! 🙂

 

Aplikace pro GIOM 3000 AE – základ  (PHP skript + SQL soubor)

 

Aplikace pro GIOM 3000 AE – komplet (ale zatím bez některých grafů) (TMEP 4.2 ala LWQ + PHP skript + SQL soubor)

 

10 komentářů - “Web aplikace pro GIOM 3000 AE”

 1. Jaro says on :

  Dobry den,

  jsem velice rad, ze jsem konecne narazil na blog, kde se neco chysta ohledne meteostanice GIOM 3000. Meteo jsem si koupil tak nejak narychlo a bohuzel az potom jsem zjistil, ze zadna poradna aplikace na to zatim neni. Proto bych Vas rad pozadal, zda by bylo mozne od Vas ziskat zdrojovy kod, abych mohl veliciny z meteo vycitat a umistit na vlastni stranky. Kdyby to nebylo mozne, tak alespon poradit, jak by se to nejjednoduseji dalo udelat 🙂 Dekuji

 2. lwq says on :

  Zdravim, sem rad, ze Vas toto zaujalo … 🙂 abych Vam mohl poradit, jak publikovat data na webu, prostrednictvym prislusne aplikace ci jen rozhrani Vaseho webu, potrebuji vedet napriklad, zda GIOM3k ma verejnou adresu ci je schovany ve vnitni siti a musi se tedy nasadit tzv. „data-gateway“, tedy preposilani dat prostrednictvim zarizeni na to dedikovaneho. Muzeme si psat tady ci e-mailem, zalezi co se Vam hodi 🙂 Diky.

 3. Kolista says on :

  Zdravím,
  s programováním a tvorbou www stránek nemám žádnou zkušenost, ale mám zmíněnou meteostanici a potřeboval bych „jen logovat“ po pěti minutách. Nevím, jak nainstalovat a používat nějaký Vámi nabídnutý software. PHP+MySql skript nelze stáhnout. Publikování na internetu by bylo vůbec super, ale potřebuji ta data archivovat a dělat si přehledy.

  Předem moc děkuji za odpověď.

 4. Ruda says on :

  Dobry den,
  moc se me libi vase zpracovani dat z meteostanice. Chtel bych tuto sluzbu provozovat na svych strankach, v soucasne dobe vyuzivam zpracovani z webu http://meteo4u.cz/ ale nelibi se me ze nemam zpracovani pod kontrolou napr. co se tyce vzhledu.
  Snazil jsem se rozchodit nastaveni skriptu, ale bohuzel se me nepodarilo to rozchodit. Chel bych Vas proto pozadat o spolupraci s nastavenim.
  Dekuji s pozdravem Rudolf Tomšů

 5. Ruda says on :

  Snad jenom konkretne neni me jasne co vlozit v nastaveni.php do hodnoty temp_name

 6. lwq says on :

  Odepsal sem Vam do e-mailu, tak snad to prozatim tak stacilo, kdyztak napiste.

 7. Kolista says on :

  Dobrý den,
  píši ještě jednou, zda byste mi mohl pomoci s SW pro tuto meteostanici.
  Děkuji

 8. lwq says on :

  Dobry den preji, nebyl sem delsi cas u Internetu. A ted az do pondeli, take moc nebudu. Nicmene, rad Vam pomuzu, jak to jen pujde. Muzeme to ale nechat na ten pristi tyden ? Myslim, ze by bylo nejlepsi se sejit na Jabberu, kde sem k zastizeni jako lwq [zavináč] jabbim [tečka] cz. Nejsem tam porad, ale v prac. dny valnou cast dne ano. Budu se tesit, LWQ

 9. jiri krska says on :

  dobrý den,

  jsem totalni amater, zprovoznil jsem si Giaoma a vasi aplikaci, ale nejsem sto je propojit dohromady. muzete mi prosim pomoci.

  predem diky
  jkr [zavináč] stream-solution [tečka] eu

 10. lwq says on :

  Zdravim, napisu Vam na uvedeny mail a uvidime co vymyslime … 😉