Problém s ieframe.dll v IE7

Jak sem slíbil, tak pokračuji ve svým krátkých, ale úderných návodech, jak řešit nějaké ty celkem zapeklité problémy na které sem narazil a zaujali mě či spíše bych nerad v budoucnu opět dlouze hledal řešení.

Tentokráte bude řeč o čistě Widlousím řešení, jde o celkem známou chybu v IE7, kdy obecné řešení je nainstalovat všechny aktualizace. To však není tak jednoduché, pokud jde o systém na který je podpora od externího dodavatele a nelze se tam chovat „jakkoliv“.

S řešením sem si s kolegou hrál asi dvě hodiny (ve finále byl problém ještě s jiným uzavřeným SW), ale řešení je celkem prosté.

 

Problém v IE7 se projevuje tak, že po pokusu o přístup na web přes HTTPS, kde certifikát s IE nelíbí, se otevře okno s varováním na tohle téma, ale odkaz k ignorování tohoto hlášení místo na správný odkaz (původně zadaný) vede na res://ieframe.dll a to skončí tím, že „stránku nelze najít“.

Jako nejlepší řešení se ukázala kombinace dvou zásahů. Smazat Internet Temporary Files a ostatní dočasné soubory uživatele a především daný web, kde se IE nelíbí certifikáty, přidat do „Trusted sites“ v IE, nejlépe přes registry a to v následujícím způsobem.

Do registru přidáme následující čímž uvedený rozsah adres pro http i https přidáme do „Trusted sites“

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Ranges\Range1]
"https"=dword:00000002
"http"=dword:00000002
":Range"="10.248.133.*"

 

Pak je třeba celkem tradičně restartovat počítač/server, neboť tato část registru se natahuje při jeho startu.

Snad se toto někomu hodí 😉

Komentáře jsou uzavřeny. Díky za pochopení.