Mac OS X a AnyData E100H (CDMA)

O víkendu sem vytáhnul po delší době svůj stařičký CDMA modem na chalupu, neboť sem chtěl sázet online na Euro a v naší osadě kromě CDMA nic jiného z mobilních technologií nejede.

Do teď sem měl AnyData E100H pro O2 CDMA rozchozený pouze pod Debianem na EEEčku přítelkyně neboť se mi nechtělo brát s sebou MBP. Teď sem ale náhodou vzal jen MBP a tedy sem se jal na 3G ve vedlejším městě lovit ovladače pro modem, jenž pod Snow Lionem nejevil snahu spolupracovat, ačkoliv je to celkem obyčejný seriový modem (jednoduše řečeno).

Jelikož mám Liona, tedy 10.7.3, tak sem ovladače pro 10.4 a 10.5 v druhém níže uvedeném souboru nezkoušel, ale snad makat budou.

Ovladač pro 10.6.x  makal po restartu (divný, restartovat MBP) hned, stačilo vyplnit v síťových nastaveních číslo #777, uživ. jméno ve tvaru 601123456@etcz a heslo. Zajímavé, že pokud modem dáte do jiného USB portu, tak se vytvoří nové síťové zařízení a nastavení je třeba napsat i tam. Pokud se modem kousne či upadne ze signálu (obojí se mi už stalo i na Debianu – signál je na prd s prutovkou), tak stačí vytáhnout USBčko, počkat a zase ho připojit a vytočit si spojení znova. Spojení trvá asi 5 sekund. A rychlost kolísá mezi zhruba 0,5mbps a 1,1mbps, odezva je celkem stabilní kolem 130ms. Příklad měření je níže …

Ovladače AnyData E100H (dle všeho bude makat i pro jiné AnyData modemy – ufon tento používá pro všechny modemy co má) – O2 CDMA pro Mac OS 10.4.x a 10.5.x :

A pro Mac OS 10.6.x (ověřeno – funguje i pod 10.7.3) :

 

 

Komentáře jsou uzavřeny. Díky za pochopení.