IP SmartBoard a 48V/150W PoE

Tímto příspěvkem bych se s Vámi chtěl podělit o zapojení, které sem vytvořil pro jeden projekt co sem řešil v poslední době.

Řešil sem problém jak mít možnost na dálku zrestartovat rozvaděč s technologií s 48V napájením a místy značným příkonem – zdroj umí dát až 150W.

Použil sem svůj (již) oblíbený IP SmartBoard, který sice v sobě má 12V relé co umí spínat 30V (DC) při  2A, tedy „do“ 60W. To je právě pro zmíněný projekt málo – bylo třeba tedy přidat externí relé (v provedení na DIN lištu). Vybral sem relé RM93-1CO-12VOLT-S, které umí při 24V celých 10A, což „zhruba“ při 48V dělá 5A, tedy 240W – minimálně 200W určitě = krásně předimenzováno. Ale určitě můžete zvolit relé (stykač) takové, jaké se hodí Vám – podmínkou je jen 12V cívka.

Na níže uvedeném celkovém zapojení jsou dvě možnosti napájení IPSB, ale v celku jde o jedno zapojení, při využití splitteru z 48V na 12V co IPSB umí. Funkce je celkem prostá, při stiknutí mikrospínače (na vyzkoušení na místě) či přepnutí pomocí web/SNMPWrite rozhraní IPSB se přivede 12V přes relé IPSB na cívku externího relé a to rozpojí 48V napájecí větev, čímž vše připojené včetně IPSB upadne. Ano, šlo by to zapojit tak, aby IPSB zůstal připojen, ale to by znamenalo další rozměrný HW do rozvaděče, který je už teď dost plný. Zvolil sem tedy tohle řešení a doufám, že se bude hodit i někomu dalšímu. Jakmile mi zbyte kapka času, tak přidám i návod, jak nastavit web rozhraní IPSB.

Případné komentáře, přípomínky jsou vítány. Jako vždy 🙂
Restart 48V PoE přes IPSB - napájení přes Jack.

 

Restart 48V PoE přes IPSB - napájení přes ARK svorkovnici

 

Komentáře jsou uzavřeny. Díky za pochopení.